Download FND app Android Aapp IoS App
FND Links Feedback Donate Language
  • English (UK)
Home / Causes / FND i inne zaburzenia czynnościowe

FND i inne zaburzenia czynnościowe

FND i inne zaburzenia czynnościowe

Dla osób z FND, które mają wiele różnych objawów, fakt, że otrzymują tak wiele różnych diagnoz od różnych lekarzy, może być mylący.

Często spotykam osoby, które cierpią na FND (co tłumaczy osłabienie nóg lub drgawki), ale mają także inne diagnozy, takie jak fibromialgia i zespół jelita drażliwego.

Objawy podstawowe FND to te, o których można przeczytać w składce Objawy. Dolegliwości takie jak ból, zmęczenie i problemy z jelitami, które występują w innych zaburzeniach czynnościowych, nie są ściśle związane z FND, ale występują u osób z FND bardzo powszechnie.

Oto kilka typowych zaburzeń czynnościowych:

Cechą wspólną wszystkich tych chorób jest istnienie nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu nerwowego, nad którym osoba nie może zapanować.

Wiele osób cierpiących na te schorzenia zdaje sobie sprawę, że różne zaburzenia czynnościowe łączą się ze sobą i gdy jedno się nasila inne również mogą się pogorszyć.

Jak więc FND ma się do innych zaburzeń czynnościowych? Odpowiedź jest taka, że ​​są to stany silnie pokrywające się. Wiele osób cierpi na „zaburzenie czynnościowe”, które można postrzegać jako JEDNĄ chorobę o różnych obliczach, a jednym z nich może być FND.